Jdi na obsah Jdi na menu

Při spalování hořlavých látek na volném prostranství (např. listí nebo shrabané trávy na zahrádce, klestí...) je toto vhodné předem ohlásit na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje prostřednictvím on-line formuláře

www.hzscr.cz

39.gifohlasovani-paleni.jpeg39p.gif

Při ohlášení je třeba uvést místo a čas pálení, osobu odpovědnou za pálení včetně kontaktu a přijatá protipožární opatření.

Lidé mnohdy bohužel pálení nahlásit zapomínají a hasiči pak zbytečně vyjíždějí k domnělým požárům.

ohen71.gif      Požáry hlaste na lince 150      ohen71.gif

(případně na tísňové lince 112)

co hlásit:

1. Přesnou adresu místa (město, ulice, číslo popisné)
  2. Co se na místě stalo (co se stalo, informace o stavu  postižených, rozsah požáru...)
  3. Informace o volajícím (jméno a přijmení, tel. číslo)

Nikdy nezavěšujte jako první!!

Operátor/ka se Vás může ještě na cokoliv zeptat. Vždy vyčkejte, než zavěsí operátor/ka. Po ukončení hovoru nevypínejte telefon! Je možné, že operátor/ka Vám bude ještě volat zpět!

ohlasovna-pozaru.jpg

Hasící přístroje a jejich použitíhasici-pristroje_tabulka.jpg

Hydrantová síť, vodní zdroje

pozarni-plan_01.jpg

sirena.jpg

---Požární poplach---

slouží ke svolání jednotek požární ochrany.

Tento signál je vyhlašován přerušovaným tónem

rotační sirény po dobu 1 minuty.

poplach.gif

ukázka zde

sirena.jpg   ---Všeobecná výstraha---

Tento signál je vyhlašován kolísavým tónem sirény po dobu 140 vteřin a může zaznít třikrát po sobě v cca tříminutových intervalech. Po tomto signálu bezprostředně následuje mluvená tísňová informace, kterou se sdělují obyvatelstvu údaje o bezprostředním nebezpečí vzniku nebo již nastalé mimořádné události a opatřeních k ochraně obyvatelstva. Informování se provádí sdělovacími prostředky (rozhlasem, televizí, místním rozhlasem)

vseobecna-vystraha.jpg

sirena.jpg

Zkouška sirén
 Provádí se zpravidla každou první středu v měsíci

ve 12.00 hodin akustickou zkouškou

(nepřerušovaný tón sirény po dobu 140 vteřin).
 zkouška sirén - rotační